Blat kuchenny może być wykonany z różnorodnych materiałów, jednak jednym z czynników, na jaki koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest łatwość utrzymania go w czystości. Zabrudzeń na blacie niestety da się uniknąć. Każde przygotowywanie posiłków zwykle wiąże się z tym, że na jego powierzchni pojawiają się jakieś okruszki, plamy, ślady po substancjach spożywczych itd. Jaki blat wybrać, aby zabrudzenia były możliwie jak najmniej widoczne?

Kolor blatu ma znaczenie

W tym przypadku istotne znaczenie ma przede wszystkim kolor blatu kuchennego. Nietrudno zgadnąć, że nawet najmniejsze zabrudzenia będą widoczne na powierzchniach jasnych. Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z blatu w jaśniejszych odcieniach. Wystarczy, że powierzchnia nie będzie jednolita, lecz urozmaicona drobnymi kropeczkami, które pod względem minimalizowania plam sprawdzą się znakomicie. Przykładem takiego rozwiązania z naszej oferty jest blat Andromeda Biała. Jeśli jednak chcesz zastosować w swojej kuchni blat czarny, możesz zdecydować się na opcję Andromeda Czarna. W obu przypadkach cechą charakterystyczną są drobne kropeczki, które odciągają wzrok od drobnych okruszków czy plam, jakie mogą pojawić się na powierzchni.

Drewno to kolejna możliwość, na jaką warto zdecydować się w kuchni. W naszej ofercie dostępny jest Dąb Lancelot. To uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w kuchniach nowoczesnych, jak i klasycznych. Wizerunek idealnie odwzorowuje naturalne słoje drewna. Za sprawą różnych odcieni występujących na powierzchni wszelkie drobne zabrudzenia są niemal niewidoczne. Podobny efekt można uzyskać decydując się na blat Trawertyn, czyli kolejną propozycję z naszej oferty. W tym przypadku na blacie uzyskano idealne odwzorowanie naturalnych żłobień i porów, które sprawiają, że powierzchnia nie wygląda jednorodnie, dzięki czemu wszelkie niechciane zabrudzenia są zdecydowanie mniej widoczne.

Miłośnicy wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych z całą pewnością zwrócą uwagę na popularne obecnie blaty, które swoim wyglądem przypominają beton. U nas dostępny jest Beton Jasny i Beton Ciemny. W obu przypadkach możesz liczyć na perfekcyjne maskowanie wszelkich śladów po gotowaniu.