Urządzanie małej, a zarazem funkcjonalnej kuchni jest nie lada wyzwaniem. Ważne jest bowiem jak największe wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz estetyczny wygląd pomieszczenia. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy mamy do czynienia z ciasnym i źle nasłonecznionym wnętrzem. Czym się kierować kupując meble do niewielkiej kuchni? Tego dowiecie się w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Mała kuchnie nie stanowią już przeszkody

Można zdecydowanie stwierdzić, że w przypadku małych kuchni warto postawić na meble o jasnych frontach. Jest to świetne rozwiązanie, pozwalające uniknąć efektu przytłoczenia w porównaniu do ciemnych mebli, które pochłaniają światło i sprawiają, że powierzchnia pomieszczenia wydaje się być jeszcze mniejsza. Dlatego stawiając na minimalistyczne i jasne meble kuchenne, nie ryzykujemy optycznym pomniejszeniem wnętrza. Ciekawą zabudowę kuchenną oferuje firma DAP z Elbląga, prowadzona przez Dorotę Pelc. W sklepie tym można znaleźć właśnie meble z białymi frontami, które idealnie nadadzą się do małych kuchni. Ten rodzaj umeblowania sprawdzi się szczególnie w niewielkich mieszkaniach w bloku. Dzięki takiej zabudowie, pomieszczenie z pewnością zyska na przestronności. Co więcej, białe meble to również dobra opcja dla osób, które cenią sobie czystość. Taka aranżacja pozwala w szybki sposób odnaleźć ewentualne zabrudzenia na frontach szafek. Białe wnętrza bez wątpienia docenią miłośnicy minimalistycznego i estetycznego wnętrza. Do takiego umeblowania możemy dopasować dowolne dodatki - każdy kolor będzie wyglądać dobrze. Dodatkowo jasne meble to sposób na utrzymanie wnętrza w nowoczesnym stylu. Z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym mieszkaniu czy domu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aranżacja wnętrz to także dobranie odpowiedniego światła, które potrafi zdziałać cuda. Ciepłe, bądź chłodne barwy wprowadzą określony nastrój do pomieszczenia. Dlatego w przypadku niewielkich kuchni warto zadbać o to, aby każdy zakamarek był starannie podświetlony. Subtelny efekt uzyskamy dzięki zamontowaniu punktowo rozmieszczonych diod ze światłem LED. Imponujący efekt tworzą również listwy podkreślające krawędzie mebli. Dlatego gdy jesteśmy posiadaczami małych kuchni, pamiętajmy, że im więcej naturalnego światła uzyskamy w pomieszczeniu, tym przyjemniejsze i atrakcyjniejsze stanie się wnętrze. Popularnym sposobem na optyczne powiększenie kuchni w bloku bądź małym domu jest połączenie jej z pokojem dziennym. Taka aranżacja wnętrza sprawi, że mieszkanie będzie tworzyło spójną całość oraz będzie dużo przestronniejsze. Należy jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniego umeblowania, pasującego do tych dwóch stref.