Mały metraż w kuchni to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie kuchenne powinno bowiem być nie tylko estetyczne, lecz przede wszystkim funkcjonalne. Rozwiązaniem mogą być meble na wymiar, jednak są one drogie i bardzo często przekraczają możliwości budżetowe. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do kuchni o niewielkim metrażu są gotowe zestawy mebli, o odpowiednich wymiarach. Sprawdź, co możemy zaoferować.

Zestawy meblowe do małych kuchni

Naszym klientom, poszukującym idealnych rozwiązań do kuchni o małym metrażu, polecamy zestaw mebli kuchennych Mini C4 w kolorze SONOMA, w skład którego wchodzą szafki górne o wysokości 57 centymetrów i głębokości 27 centymetrów oraz szafki dolne wysokości 85 centymetrów z blatem i głębokości 42 centymetrów. W szafkach zamontowano zawiasy zwykłe, prowadnice rolkowe i uchwyty z tworzywa. Dolne szafki stoją na nóżkach regulowanych. W zestawie oferujemy blat do wyboru andromeda biała lub trawertyn w połysku lub też dąb lancelot matowy. Głębokość blatu wynosi 50 centymetrów.

W małych kuchniach funkcję zestawu meblowego pełnić może również oferowany przez na Kredens Atut, z plastikowymi uchwytami, na nóżkach regulowanych. W kredensie wstawiono szkło mleczne w witrynie, kolor blatu do wyboru. Grubość blatu wynosi 28 milimetrów, a głębokość 42,5 centymetrów.

Jakie szafki sprawdzą się w małych kuchniach?

W małych kuchniach idealnie sprawdzą się trzy rodzaje szafek:

  • uniwersalna,
  • narożna,
  • wisząca.

Szafka uniwersalna posiada liczne szuflady, w których zmieszczą się wszystkie niezbędne kuchenne drobiazgi. Front szafki dostępny jest w kolorze sonoma lub białym. Wysokość szafki wynosi 77 centymetrów z blatem, bez nóżek, głębokość: 42 centymetry a szerokość 80 centymetry. Na szczególną uwagę zasługuje oszczędzająca miejsce szafka narożnikowa. Jest niezwykle pojemna, a jednocześnie pozwala wykorzystać każdy zakątek małej kuchni. Szafki wiszące to kolejne niezbędne elementy wyposażenia niewielkiej kuchni. Dzięki nim zaoszczędzisz miejsce na podłodze, wykorzystując maksymalnie powierzchnię ścian.